alter-nativa

Diskusní téma: Josef Heller - Kdo řídí svět aneb Opět „velké spiknutí“?

Re: Marxisticky?

Josef Heller 03.10.2014
Nejprve technické sdělení: Abych mohl diskutovat s těmi antisemity na czechfreepress, musel jsem si zřídit facebook a , při své nedostatečné počítačové gramotnosti se v tom dost plácám. Tenhle Váš dotaz jsem našel na czecg...a odpověděl na facebooku. Teď jswem musel provést operaci, aby to bylo i tady. Takže do budoucna prosím - diskutujme tady, u jednotlivých textů, pro mne je to technicky jednodušší.
A teď k věci:

Pane Hošku, kde jste vzal tu nesmyslnou interpretaci mého textu (mimochodem podobné blbosti mi nedávno psal jeden stalinistický docent)? jděte na můj web, je tam můj článek o Ukrajině. Kdy byli marxisté ke konfliktu nezúčastnění? Znáte Leninovo stanovisko - perou se dva imperialisti, je to z obou stran válka nespravedlivá, přeměńte ji na válku občanskou za zájmy proletariátu, který na ten konflikt jenom doplácí. Nebylo to snad tehdy správné stanovisko a nepochopili to nakonec dělníci v uniformách a nezačali se v zákopech bratřit? Pochopitelně jich to pochopila jen část,ostatní buržoasie zblbla,ale ruské a německé dělníky moc ne. To se teď mám rozplývat nad Putinem nebo nad Porošenkem a jeho protektory? Co na tom, že v jejich konfliktu byl útočníkem západ - zítra to může být jinak - a co z toho mají neprivilegovaní, když se pobíjejí mezi sebou a oligarchové si mastí kAPSY? bOHUŽEL - dnešní komunisti - rozhodně většina těch u nás - tohle nechápou a pořád vidí kozácká vojska jako nějakou záchranu národa a míru. A nedávno jsem poznal blbce opačného typu, krerý zase odméítá, že na Ukrajině je nějaký fašismus a mluví o přednostech tohoto režimu oproti Janukovyčovi. Vy taky patříte k těm nemyslícím rusofilům? A mimochodem -tohle stanovsiko platilo pro první světovou válku, ale ne už pro druhou, lkde byla zase jiná třídní logika - spojit se i s čertem proti nepříteli všeho lidstva, ras, humanity atd.Zkrátka marxista si musí pořád tejrat mozek a nepřijímat hotová schemata. nacionalismus jakéhokoliv druhu je mor a neštovice. Že byste byl zrovna Vy - kterého znám pozitivně z diskusí - taky obětí té rusofilské psychózy (ta druhá havlovská americká není lepší), to jsem si nemyslel. A že mne k tomu ještě budete považovat za dogmatického idiota, tak to už vůbec ne. Vstupte na můj web - viz výše -a diskutujte se znalostí mé logiky z patřičně zaměřených textů, pak budeme kamarádi.
A k tomu, co bych dělal jako politik v čele země? Ale přece je podstatné, jaká země by to bylo, která třída by v ní vládla - jestli by to byla reakční třída utlačující a deformující zájmy většiny národa, tak bych nemohl stát v jejím čele a kdyby to bylo jinak, tak bych hájil zájmy té neprivilegované většiny národa - a řídil bych se tím Leninovým stanoviskem, kdyby to byla situace jako v první světové válce a úplně jinak bych reagoval na prahu druhé světové, v proptifašistickém boji- zkrátka třídné analýza (samozřejmě opřená o analýzu vlastnických vztahů) není ničím redukujícím, omezujícím, ale naopak - je to kompas.